INFORMACE O NEJBLIŽŠÍCH TURNAJÍCH

Příští turnaj starších žaček proběhne v neděli 3.11.2019. Místo a čas upřesníme.

Příští turnaj mladších žaček proběhne 9. 11. Místo a čas upřesníme.

MLADŠÍ ŽAČKY PŘEŽILY KŘEST OHNĚM

V sobotu 12.10. si úplně nová sestava mladších žaček zažila své volejbalové "poprvé". Děvčata doteď nastupující pouze v minivolejbalu zvládla kvalifikaci sice bez zisku bodů, ale odcházely z velkou zkušeností. A to bylo hlavním cílem. Mají velkou pochvalu a držíme jim pěsti do budoucna.


STARŠÍ ŽAČKY UDRŽELY SKUPINU

V neděli 13.10. naše starší žačky vyrazily do Polanky nad Odrou, kde bojovaly o udržení skupiny "D", což se podařilo. Hlavní je, že zvládly úplnou herní novinku, tedy systém vbíhaného nahrávače, a to během jednoho utkání.
Tento nadějný tým nám dělá velikou radost.


KVALIFIKACE STARŠÍCH ŽAČEK 22.9. KRNOV

Na výbornou dopadla kvalifikace starších žaček, která proběhla v Krnově na hale ZŠ Janáčkovo náměstí 17. Domácí hráčky VO Slezská Orlice pod vedením nových trenérů Šimona a Adrianave zcela novém složení měly k dispozici kromě povzbuzování rodičů i maskota a bubenický kotel, který pomáhal udržet formu. Vyplatilo se. U žaček sice není prioritou vyhrávat a postupovat, ale výhry vždycky potěší, a dívkám se podařilo porazit Frenštát pod Radhoštěm a TJ Krnov, k čemuž jim gratulujeme

SOUSTŘEDĚNÍ 2019 Suchá Rudná - žačky


Starší žačky získaly ocenění Města Krnova

jako "Tým roku 2018" byly oceněny naše hráčky starostou města Krnov 20.května 2019 v síni svatého Ducha. Děvčatům gratulujeme a držíme jim pěsti do budoucna.


Mladší žačky reprezentovaly na Mistrovství ČR ve volejbale

Volejbalistky VO Slezská Orlice mají za sebou první zkušenost s turnajem republikového formátu. V Přerově o víkendu 6. – 7. 4. se účastnily kvalifikace na Mistrovství ČR. Zážitky a zkušenosti, které si odnesly, jsou pro další rozvoj tohoto mladého týmu neocenitelné. Náš oddíl ještě nemůže efektivně konkurovat takovým, jako jsou Bílovec, Brno, Přerov a podobné týmy, které mají daleko větší tradici a vyspělejší kádr. Ale časem by se to mohlo stát a takovéto zkušenosti tomu hodně napomáhají. Velké poděkování patří rodičům za celoroční pomoc s odvozem a Městu Krnov a Moravskoslezskému kraji za finanční pomoc a podporu oddílu.

Žačky 3.3. na domácí půdě v úžasných třech bitvách definitivně uhájily skupinu "D" krajského přeboru. Celkem 3 zápasy, všechny zakončeny v tie-breaku. Děvčata si zároveň vyrovnaly účet se Starou Bělou z minulého turnaje a také s Opavou, které dlužily jednu porážku z minulé sezóny. Gratulace a držíme pěsti do posledního kola 24.3.

Nový Jičín starší žačky 10.2.2019

Naše Orlice získaly dvě výhry. Tím nejen že udržely skupinu, ale bojovaly také o postup. Nakonec o tom, kdo postoupí, rozhodl poměr míčů! Sety i body měly totiž hned tři týmy naprosto vyrovnané. Naše dívky měly smůlu a vysněný postup jim opět utekl, i když jen o vlas. Naopak nám bylo upřímně líto sestupu děvčat z TJ Krnov, které nám opravdu parádně fandily při naší bitvě s Novým Jičínem a slavily společně s našimi Orlicemi výhru 2:0. Za jejich podporu jim i touto cestou moc děkuji.

Tělocvična Gymnázia Krnov 20.1.2019 

starší žačky opět vyhrávají dva zápasy ve skupině "D" - poráží TJ Krnov a VK Karviná. 

Starší žačky na naší hale 16.12.2018 - vynikající výkon a dvě výhryve skupině "D"

MLADŠÍ ŽAČKY V BÍLOVCI USPĚLY a vyhrály poprvé ve své soutěži - trojnásobné vítězství překvapilo všechny a děvčata zaslouženě postupují

Starší žačky na domácí půdě zvítězily už pošesté v řadě a získaly postup do vyšší skupiny. Výhry nás netěší jako to, že děvčata předvádí mnohem pěknější volejbal a pracují jako tým. MLADŠÍ A STARŠÍ ŽAČKY 

Volejbalový oddíl otevírá pro děvčata ve věku 11 - 15 let dvě soutěže v krajském přeboru (mladší a starší žačky). Dále jim umožňuje startovat ve Volejbalové lize ZŠ, kterou organizuje a kde mohou kromě děvčat startovat i chlapci (smíšené týmy 2 chlapci a 4 děvčata). Děvčata se rovněž mohou účastnit turnajů v minivolejbale pro pokročilé. 

JAK SE K NÁM PŘIHLÁSIT? 

Stačí přijít a vyzkoušet si jeden či dva tréninky zdarma kdykoliv během roku. Trénujeme na hale ZŠ Janáčkovo náměstí 17 v Krnově vždy v pondělí a ve středu 16:30 - 18:00 a v pátek 16:00 - 17:30. Vyberte si kterýkoli z tréninků a přijďte si zkusit hrát s našimi děvčaty. Nemusíte se bát, ujmeme se i úplných začátečníků a rozhodně nebudete litovat.

SYSTÉM HRY

Pyšníme se kromě profesionální práce s dětmi i systémem hry, při kterém si děvčata zahrají, i když teprve začaly. Pracujeme v oblasti volejbalu už od 90.let 20.století a systém, který se naše děvčata učí, je odzkoušený, spolehlivý a jediné, co je k němu nezbytné je nutnost chodit na tréninky a pracovat na sobě.