Příští turnaj proběhne v Třinci
23.1.2022 

SEZÓNA 2019/2020 NÍŽE

Juniorky získávají body ve finále

Sedm statečných juniorek vzdorovalo v neděli 9. 2. na domácí půdě silnějšímu
a vyššímu týmu z Karviné. Očekávaný rychlý konec se však nekonal,
orlické hráčky získaly nečekaně první zápas a zisk tří bodů byl doma.
Překvapila hlavně Lea Rybářová na útoku, ale celý tým opravdu
dobře fungoval a zjevně silnějšího soupeře na začátku zaskočil.

POSTUP JE DOMA!!!!

Juniorky splnily první závazek do letošní sezóny a postoupily s jistotou do finále krajského přeboru. Opět nasbíraly dostatek bodů hned zezačátku a nenechaly nic
náhodě. Holkám patří velká gratulace a držíme jim pěsti do finále, kde mají
letos mnohem lepší pozici než v loňském roce a mohou tak bojovat o medaile. 

JUNIORKY SI VEDOU VELMI DOBŘE

Krajskou soutěž naše juniorky zatím zvládají výborně. S bilancí pět výher a jedna prohra vedly průběžně tabulku KP. Ve třetím kole krajské soutěže na domácí půdě předvedly v neděli 13.10. krásný výkon a udělaly další důležitý krok k postupu do finále. V Opavě sice body nezískaly, ale mají před sebou ještě mnoho zápasů kde mohou získat cenné body. A pořád platí, že když už se naše holky fotí, stojí to za to. 

LETNÍ PŘÍPRAVA JUNIOREK

Krajský přebor juniorek je u konce. Naše "A" dokázalo postoupit do finálové skupiny a tam získat alespoň několik výher, když už ne medaile. Celkem dívky získaly ve skupině 10 výher a utrpěly 6 porážek. Ve finálové skupině získaly celkem 3 výhry a 9 porážek. jejich bilance v sezóně je tedy 12 výher a 15 porážek, což pro velmi mladý tým (jen dvě hráčky jsou ve věku juniorek, jinak se jedná o kadetky) není špatné, otázka je, jak se tato situace změní v budoucí sezóně, kde by tým měl být výkonnostně na vyšší úrovni.

Tým "B" dokázal celou sezónu odehrát, a na to, že pokaždé jely v jiném složení, tak i hrát hezky. Především ke konci soutěže už šlo poznat, že se holky naučily hodně. Jsme zvědaví na složení týmů v příštím roce, především díky postupu dívek z kategorie žaček by mohly vzniknout dva velmi kvalitní týmy, otázkou je zda budou oba nastupovat v kategorii juniorek, či zda budou hrát kadetky i juniorky.

 

MEMORIÁL PAVLA FRANKA

Památku zesnulého rozhodčího, funkcionáře a hráče Pavla Franka uctili volejbalisté oddílu VO Slezská Orlice během vánočních svátků opravdu vydařeným turnajem juniorek a kadetek. Turnaj proběhl 28. 12. 2018 na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17 a zúčastnilo se jej celkem 6 týmů juniorek a kadetek. Pohár pro vítěze si nakonec zaslouženě odvezl tým KV Kopřivnice, druhé místo obsadil tým VK Polanka nad Odrou a třetí místo VO Slezská Orlice „A“.

Naše juniorky pohromadě "A" i "B" při domácím zápase.

Tým "A" zaslouženě zvítězil v obou zápasech 3:0. 

JUNIORKY

Děvčata starší 15 let u nás mají možnost hrát soutěž Krajského přeboru juniorek. Stavíme tým "A" pro děvčata zkušené, talentované, hodně aktivní či ambiciózní, ale i tým "B" pro děvčata především začínající (nebo ty, které mají více koníčků či zrovna maturují). I u juniorek platí, že pokud někdo chodí na tréninky, určitě si zahraje a nestráví celou sezónu na lavičce. V současné době vede tým "A" tabulku krajského přeboru a má tak velmi dobře připravenou pozici k postupu do finále. 

Promo video juniorek ze zápasů sledujte zde: https://youtu.be/O2aCoq1MgwM 

TRÉNINKY

Juniorky jsou vedeny na tréninku hlavně ke hře a kondiční přípravě, nemají už moc času na jiné aktivity. Za jejich tréninky je zodpovědný zasloužilý trenér Jaromír Kopeček, který v letech 2008 - 2009 dovedl krnovské juniory do 1.ligy.