Termín příštího turnaje je 9.4.2022 - opět na naší hale, prezentace od 8:30!! 

VÁNOČNÍ MINIVOLEJBALOVÝ TURNAJ 
měl velmi hladký průběh a byl o poznání kvalitnější než první. je vidět, že se děti hodně zlepšily.
Turnaje se bohužel neúčastnily mladší žačky našeho oddílu, protože hrály krajskou soutěž ve Frýdku Místku.
video opět můžete shlédnout zde:

PRVNÍ TURNAJ V MINIVOLEJBALU SE NESKUTEČNĚ VYDAŘIL!
video si vychutnejte ZDE:turnaj v minivolejbale proběhne 18.12. - VÁNOČNÍ SPECIÁL pouze pro děti

Turnaje zahajujeme v 8:30 (prezentace hráčů a hráček). Zahájení nejpozději v 10:00. Turnaje jsou otevřeny všem dětem ve věku 6 - 14 let.  Hraje se na zmenšené hřiště a sníženou síť dvojice nebo trojice podle upravených pravidel.  Jednotlivci budou přiřazeni k jiným týmům tak, aby si zahráli všichni.

Přihlaste se co nejdříve na mkopecek@gmail.com nebo tel. 776463261. Kapacita není neomezená!! 


SEZÓNA 2019/2020 NEDOHRÁNA KVŮLI COVID 19


Ahoj minivolejbalistky a minivolejbalisti!

Koronavirus sice řádí, ale my můžeme i přesto trénovat, abychom nezapomněli, co jsme se už naučili, ale hlavně, abychom se hýbali a nebyli z nás po karanténě slabí tlouštíci, kteří nepřeběhnou hřiště a nechytí míč.

Jak můžete doma trénovat? Třeba si zahrát školku – s míčem, se švihadlem anebo speciálně pro vás vymyšlenou „Volejbalovou školku“.

Návod, jak si školky zahrát, je ve videu, při školce s míčem nemusíte házet o stěnu, stačí do vzduchu. Jsou tam i další hry, které můžete zkusit. Volejbalovou školku máte popsanou (níže) a můžete se podívat na video (odkaz pod textem), jak ji zvládne Iva.
Jestli můžete jít ven – na zahradu, do parku, na louku, je lepší hrát školky na čerstvém vzduchu. Pokud to nejde, můžete to zkusit doma. Ale domluvte se s rodiči, kde to je možné a odstraňte všechny věci, které by se mohli rozbít – notebook, vázy, hodiny, zrcadlo, obrázky na zdi,....

Nezapomeňte na správný postoj, pružné nohy, při odbití prsty se musí palce a ukazováčky kamarádit (pravý a levý musí být blízko u sebe) a ruce musí být nad hlavou a ne před obličejem, při bagru napnuté ruce, ramena dopředu (nad kolena) a nevystrkovat břicho (opakování nemusíte splnit naráz, ale celkem. Důležitá je správná technika, a ne abyste 10x v kuse pinkli technicky špatně).

10x odbití prsty ve stoje
9x odbití prsty v tureckém sedu
8x odbití prsty v leže
7x odbití bagrem ve stoje
6x odbití bagrem v kleku
5x „jemná motorika“ – odbíjení střídavě oběma rukama před tělem
4x odbití prsty a tlesknutí
3x odbití prsty a bagrem
2x odbití prsty a hlavou
1x odbít prsty nad sebe, dotknout se země a chytit míč nebo 1x v leže odbít prsty nad sebe, přetočit se (jako když válíme sudy) a chytit míč (když hrajeme doma).

Zdatnější můžou vše odehrát 10x. Když vám to nepůjde hned, nic se neděje, žádný učený z nebe nespadl, chce to jen potrénovat. Kdo si chce ještě zacvičit s gumou, švihadlem atp. může shlédnout video hry našich babiček, kde je cca od druhé minuty vše krásně ukázáno.

Mnoho zdaru při domácím tréninku přeje trenérka Petra Pokorná


STARŠÍ PODPORUJÍ MLADŠÍ

starší žactvo se stále častěji schází už v 15:00 na naší hale, kde dobrovolně a zcela samostatně trénují, dokud jim nezačne jejich trénink oficiální v 16:30. Občas ale udělají výjimku a podpoří své mladší kolegy v minivolejbalu. Této spolupráce si velice vážíme a chceme ji dálepodporovat.

NOVOROČNÍ TURNAJ V MINIVOLEJBALE

proběhl 5.1. opět na naší domácí půdě. Ve více než 50ti utkáních si zahrálo celkem 75 hráčů všech kategorií. Novinkou bylo poprvé odzkoušené play off, které absolvovali nejstarší hráči a zvládli to naprosto skvěle. Celý turnaj tím nabyl na dramatičnosti, organizátoři zase měli více času na přípravu závěrečného vyhlášení. Celá akce se zdařila opět na 100% a my se moc těšíme na další turnaj, který proběhne 22.3. opět na hale ZSJN v Krnově.


ZAHAJOVACÍ TURNAJ V MINIVOLEJBALE
proběhl v neděli 27.10. na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17. Celé akce se účastnilo 62 hráčů, což bylo s ohledem na fakt, že byly prázdniny a venku krásné počasí opravdu hodně. Turnaje se poprvé účastnili hráči ze Zlatých Hor. Poprvé byli také hráči rozděleni do 3 kategorií, což se ukázalo jako mnohem spravedlivější systém než dosavadní. Fotky si můžete vychutnat v galerii pod textem. 

Díky hlasování žáků 1.stupně ZŠ Janáčkovo náměstí byl těsně před turnajem
konečně pojmenován maskot, a to nakonec lidově "Pepík"

ZÁVĚREČNÝ MINIVOLEJBALOVÝ PĚTIBOJ

nachystala trenérka Petra Pokorná pro rodiče a naše malé hráče. Akce proběhla 24.6. od 15:00 do cca 17:00 na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí. Pro všechny bylo připraveno malé občerstvení a o něco větší ceny. Zapotily se děti i rodiče při jedné z nejpěknějších akcí na závěr roku. 

Minivolejbal úspěšně zařazen do výuky prvních a druhých tříd

Pilotní ročník zavedení hry minivolejbalu do výuky TV v prvních a druhých třídách na ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17, se vydařil nad očekávání. Děti si prošly průpravou v rámci hodin TV a vše uzavřel turnaj, který proběhl v pátek 3. 5. 2019. Turnaje se účastnil rekordní počet dětí (109) a stejně rekordní počet pomocníků a organizátorů (31) z řad oddílu VO Slezská Orlice. Vše finančně podpořilo město Krnov. K nejkrásnějším momentům patřily chvíle, kdy starší hráči z oddílu trpělivě vedli své malé svěřence a radost nadšených hráčů.

Výsledek kromě samotného potěšení dětí ze hry, z darů a medailí je pozitivní především ve zřetelném pohybovém zlepšení u všech žáků. Celý projekt má za cíl děti vést k pohybu a zároveň zajistit, aby se zapojili všichni, nejen talentovaní žáci. To se podle výsledků podařilo, u dětí pohybově průměrných a podprůměrných došlo k výraznému zlepšení, děti postupně ztratily strach z letícího míče, dokázali rozlišit pozici rukou při chytání a odhazování atp. Časem je v plánu zařadit nejen vyšší ročníky, ale i případně jiné školy, které budou mít zájem.

Poslední turnaj v minivolebalu důstojně uzavřel sezónu

V neděli 14. 4. 2019 ukončili volejbalisté Slezské Orlice letošní sezónu otevřených turnajů v minivolejbale. Turnaje se účastnili opět i hráči z jiných měst, přijel tradičně Bílovec, Rýmařov, Javorník a další.Celkový počet 95 účastníků vytížil opět halu ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí 17 na maximum. Díky podpoře města Krnova, Krajského volejbalového svazu a Moravskoslezského kraje bylo možné nejen celý turnaj úspěšně realizovat, ale také rozdat dětem medaile ve všech kategoriích spolu s chutnými a jistě výživnými cenami a dary. Poslední turnaj také definitivně rozhodl o letošních držitelích prestižního poháru Slezské Orlice, kde jsou zaznamenáni pouze hráči s nejvyšším počtem bodů ve své kategorii za celou sezónu. Všem upřímně gratulujeme a budou zvlášť oceněni na slavnostním vyhlášení, které proběhne v síni sv. Ducha.Poděkování patří za celou sezónu pomocníkům a organizátorům, bez nichž by turnaj nemohl proběhnout. Zároveň chci poděkovat rodičům dětí za podporu a dětem samotným za překrásnou sezónu plnou volejbalových zážitků.

V neděli 17. 3. 2019 proběhlo předposlední kolo v klasickém minivolejbale. Celkem se zúčastnilo 90 dětí, které byly rozděleny do 36 týmů. Poklidný průběh ozdobený vzájemnou spoluprací mladších a starších (otáčení bodů, podávání míčů,…) vyvrcholil krásnými souboji o první místa ve skupinách pokročilých i začátečníků. Zároveň také začíná být jasné, kdo se stane držitelem poháru Slezské Orlice za celoroční bodování.

Poprvé bylo díky podpoře města Krnova a MS KVS dostatek odměn a hlavně medailí pro všechny skupiny.

MINIVOLEJBAL 13. 1. 2019

Jeden z organizačně nejtěžších, ale herně nejnapínavějších turnajů v minivolejbalu proběhl 13. 1. 2019 na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17. Zúčastnilo se jej „pouhých“ 74 dětí, ale rozdělit je do vyrovnaných skupin bylo extrémně těžké. Povedlo se to především díky zkušenostem z minulých turnajů a spolupráci organizátorů. Děkuji jim za to z celého srdce. Děti nás odměnily nejen nádhernými výkony na hřišti, ale i vzájemnou pomocí se zapisováním výsledků. Nejen naši hráči bojují nejen o výhry na turnajích, ale i o celkové vítězství a možnost získat cedulku na poháru Zlaté Orlice. V našich řadách je několik adeptů na celkové vítězství a my jim přejeme hodně zdaru v dalších turnajích. Přehled všech účastníků a jejich bodový stav je na naší vývěsce na hale.


Druhý turnaj v minivolejbale proběhl 9.12.2018 na hale ZŠ Krnov a pokořil všechny dosavadní rekordy. Celkem 98 hráčů  z Krnova, Zátora, Bruntálu, Bílovce, Kylešovic, Javorníku a Zlatých hor vytvořili jednu z nejhezčích volejbalových akcí u nás.  

 První turnaj proběhl na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17 dne 10.11.2018 a překvapil počtem dětí i kvalitou hry organizátory i účastníky. Rekordních 86 dětí rozdělených do skupin začátečníci a pokročilí hráli na "plný plyn. Systém opět umožnil, aby hráli všichni a jen s minimálními pauzami, žádné prostoje ani nešťastné děti, které se nedostaly do hry, nebyly k vidění. Závěr opět potěšil všechny účastníky, děti odcházely s dobrotami i krásnými medailemi.

ocenění hráči minivolejbalu za tréninkové období září + říjen 2018

GRATULUJEME

trénink minivolejbalu na plný plyn

Minivolejbal je hra určená pro začínající hráče. Je speciálně upravena s ohledem na věk hráče. Děti, které ještě neumí hrát, mohou míče chytat, nemusí se tedy bát, že by "nestíhaly". Pro děti jsou na našich trénincích připraveny zmenšené hřiště, snížená síť, odlehčené míče a školení trenéři. Minivolejbalisté prochází i přípravou v oblasti gymnastiky, koordinačních cvičení, zdravotních cvičení, atletické průpravy a různými formami her.


Termíny turnajů v minivolejbalu:

10.11.2018, 9.12.2018, 13.1.2019, 17.3.2019, 14.4.2019

Turnaje proběhnou vždy na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17

Pokud máte zájem, přijďte si zahrát, zvládne to i úplný nováček. 

TRÉNINKY:

Pondělí 15:00 - 16:30

Středa 15:00 - 16:30