závěrečný turnaj mladších žaček ve Frenštátě pod Radhoštěm se podařil a dívky jej zvládly skvěle. 

Videa a fotky + komentáře dodáme jak bude možné. 

NÁŠ ODDÍL POŘÁDÁ KVALIFIKACI NA MČR A JE TŘEBA SE NACHYSTAT. 
INFO O TURNAJÍCH PRO MLADŠÍ ŽAČKY JSOU NA HLAVNÍ STRÁNCE PŘEHLEDNĚ!! 

       Termíny turnajů mladších žaček přehledně (ty, které proběhly, se mažou):
6.kolo KP12.2.2022
kvalifikace MČR mladších žaček: 26. - 27.3.2022


SEZÓNA  2021 / 2022


KVALIFIKACE MÁME ZA SEBOU

Zkušenosti a atmosféru z MČR si mladší žačky vzaly sebou i na kvalifikaci do Bílovce a hodně to pomohlo. Celkové třetí místo potěší, ale hlavní byl přístup holek ke hře, s loňskou sezónou se to nedá srovnat. Mají opravdu dobře našlápnuto aby hrály krásný volejbal ke kterému se pak výhry a úspěchy přidají mnohem jednodušeji, než k "válce bagrů". 

Starší žačky měly mnohem horší situaci, nesehrávaly se a navíc jim ráno vypověděl službo odvoz (technická závada). Nakonec jsme vše stihli a odehráli, ale první dva zápasy byl bolestivý porod. Holky musí řádně zapracovat, aby se dostaly na patřičnou úroveň a mohly konkurovat silnějším týmům. 


MLADŠÍ ŽAČKY BOJOVALY NA MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

Cílem této akce nebylo pro krnovské volejbalistky něco vyhrát, výkonnostně se naše holky hráčkám jiných týmů nemohly rovnat. Paradoxně to pomohlo organizaci, protože hosté cítili, že jsme odložili veškeré
osobní ambice a soustředili se na ně. Nám šlo o to dovézt sem do Krnova ty nejlepší z nejlepších
a nechat je našim mladým hráčkám ukázat, jak může takový vrcholový volejbal vypadat.
A to se podařilo. Úroveň byla vynikající, atmosféra strhující a nad výkony
na hřišti chvílemi diváci tajili dech. Naše děvčata, která přesně věděla, do
čeho jdou a proč, získala vynikající start do svého volejbalového života.
Jestli to společně dokážeme využít, ukáže čas.

SEZÓNA 2019/20 - NEDOHRÁNA KVŮLI COVID 19

STARŠÍ ŽAČKY UDRŽELY SKUPINU

Doslova na poslední chvíli se vzpamatovaly žačky při předposledním turnaji. První zápas s Novým Jičínem doslova propinkaly a na soupeře z Frenštátu jednoduše neměly. Hroznou plácanou z prvního zápasu ale vynahradily úžasným výkonem, když porazily domácí 2:1 v infarktové koncovce a zachránily se tak velmi těsně před sestupem.

MLADŠÍ ŽAČKY VE FINÁLE MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

náš oddíl má tu čest pořádat letošní finále Mistrovství ČR mladších žaček!!
V termínu 15. - 17.5. tak naše nejmladší hráčky budou mít možnost zahrát si
proti 15 nejlepším týmům z celé naší republiky na domácí půdě.

NÁROČNÝ VÍKEND 11. - 12. 1.SE VYDAŘIL

mladší žačky (ve žlutých dresech) se vyřádily v Kopřivnici, kde po třech výhrách opět postoupily a zahrají si silnější skupinu. Pěknou a opět velmi bojovnou hru předváděly všechny hráčky a jsou dobrým příslibem do budoucna.
Starší žačky si přivezly do Nového Jičína sice slabou sestavu v silné formě, ale postup se nekonal, i když jen o chlup. Zato předváděly nádherný volejbal a překvapily nemálo lidí včetně trenéra. Celkově nám naše žactvo rozhodně nedělá ostudu.

ŽAČKY PATŘÍ K NEJVĚTŠÍM BOJOVNICÍM
ALE TIE-BREAKY JIM NEJDOU

Trenéři mladších i starších žaček se shodli na tom, že co nezvládají naše hráčky technicky, dohání bojovností. Opakovaně to předváděly mladší i starší žačky na trunajích krajského přeboru i regionálních akcích. Víkend 30.11. - 1.12. byl zároveň prokletý v koncovkách vyrovnaných zápasů - kadetky, juniorky i žačky prohrály
v tie-breaku! To nic nemění na faktu, že práce dívek v letošní sezóně je 
doposud vynikající! 

MLADŠÍ ŽAČKY PŘEŽILY KŘEST OHNĚM

V sobotu 12.10. si úplně nová sestava mladších žaček zažila své volejbalové "poprvé". Děvčata doteď nastupující pouze v minivolejbalu zvládla kvalifikaci sice bez zisku bodů, ale odcházely z velkou zkušeností. A to bylo hlavním cílem. Mají velkou pochvalu a držíme jim pěsti do budoucna.


STARŠÍ ŽAČKY UDRŽELY SKUPINU

V neděli 13.10. naše starší žačky vyrazily do Polanky nad Odrou, kde bojovaly o udržení skupiny "D", což se podařilo. Hlavní je, že zvládly úplnou herní novinku, tedy systém vbíhaného nahrávače, a to během jednoho utkání.
Tento nadějný tým nám dělá velikou radost.

KVALIFIKACE STARŠÍCH ŽAČEK 22.9. KRNOV

Na výbornou dopadla kvalifikace starších žaček, která proběhla v Krnově na hale ZŠ Janáčkovo náměstí 17. Domácí hráčky VO Slezská Orlice pod vedením nových trenérů Šimona a Adrianave zcela novém složení měly k dispozici kromě povzbuzování rodičů i maskota a bubenický kotel, který pomáhal udržet formu. Vyplatilo se. U žaček sice není prioritou vyhrávat a postupovat, ale výhry vždycky potěší, a dívkám se podařilo porazit Frenštát pod Radhoštěm a TJ Krnov, k čemuž jim gratulujeme

SOUSTŘEDĚNÍ 2019 Suchá Rudná - žačky


Starší žačky získaly ocenění Města Krnova

jako "Tým roku 2018" byly oceněny naše hráčky starostou města Krnov 20.května 2019 v síni svatého Ducha. Děvčatům gratulujeme a držíme jim pěsti do budoucna.


Mladší žačky reprezentovaly na Mistrovství ČR ve volejbale

Volejbalistky VO Slezská Orlice mají za sebou první zkušenost s turnajem republikového formátu. V Přerově o víkendu 6. – 7. 4. se účastnily kvalifikace na Mistrovství ČR. Zážitky a zkušenosti, které si odnesly, jsou pro další rozvoj tohoto mladého týmu neocenitelné. Náš oddíl ještě nemůže efektivně konkurovat takovým, jako jsou Bílovec, Brno, Přerov a podobné týmy, které mají daleko větší tradici a vyspělejší kádr. Ale časem by se to mohlo stát a takovéto zkušenosti tomu hodně napomáhají. Velké poděkování patří rodičům za celoroční pomoc s odvozem a Městu Krnov a Moravskoslezskému kraji za finanční pomoc a podporu oddílu.

Žačky 3.3. na domácí půdě v úžasných třech bitvách definitivně uhájily skupinu "D" krajského přeboru. Celkem 3 zápasy, všechny zakončeny v tie-breaku. Děvčata si zároveň vyrovnaly účet se Starou Bělou z minulého turnaje a také s Opavou, které dlužily jednu porážku z minulé sezóny. Gratulace a držíme pěsti do posledního kola 24.3.

Nový Jičín starší žačky 10.2.2019

Naše Orlice získaly dvě výhry. Tím nejen že udržely skupinu, ale bojovaly také o postup. Nakonec o tom, kdo postoupí, rozhodl poměr míčů! Sety i body měly totiž hned tři týmy naprosto vyrovnané. Naše dívky měly smůlu a vysněný postup jim opět utekl, i když jen o vlas. Naopak nám bylo upřímně líto sestupu děvčat z TJ Krnov, které nám opravdu parádně fandily při naší bitvě s Novým Jičínem a slavily společně s našimi Orlicemi výhru 2:0. Za jejich podporu jim i touto cestou moc děkuji.

Tělocvična Gymnázia Krnov 20.1.2019 

starší žačky opět vyhrávají dva zápasy ve skupině "D" - poráží TJ Krnov a VK Karviná. 

Starší žačky na naší hale 16.12.2018 - vynikající výkon a dvě výhryve skupině "D"

MLADŠÍ ŽAČKY V BÍLOVCI USPĚLY a vyhrály poprvé ve své soutěži - trojnásobné vítězství překvapilo všechny a děvčata zaslouženě postupují

Starší žačky na domácí půdě zvítězily už pošesté v řadě a získaly postup do vyšší skupiny. Výhry nás netěší jako to, že děvčata předvádí mnohem pěknější volejbal a pracují jako tým. MLADŠÍ A STARŠÍ ŽAČKY 

Volejbalový oddíl otevírá pro děvčata ve věku 11 - 15 let dvě soutěže v krajském přeboru (mladší a starší žačky). Dále jim umožňuje startovat ve Volejbalové lize ZŠ, kterou organizuje a kde mohou kromě děvčat startovat i chlapci (smíšené týmy 2 chlapci a 4 děvčata). Děvčata se rovněž mohou účastnit turnajů v minivolejbale pro pokročilé. 

JAK SE K NÁM PŘIHLÁSIT? 

Stačí přijít a vyzkoušet si jeden či dva tréninky zdarma kdykoliv během roku. Trénujeme na hale ZŠ Janáčkovo náměstí 17 v Krnově vždy v pondělí a ve středu 16:30 - 18:00 a v pátek 16:00 - 17:30. Vyberte si kterýkoli z tréninků a přijďte si zkusit hrát s našimi děvčaty. Nemusíte se bát, ujmeme se i úplných začátečníků a rozhodně nebudete litovat.

SYSTÉM HRY

Pyšníme se kromě profesionální práce s dětmi i systémem hry, při kterém si děvčata zahrají, i když teprve začaly. Pracujeme v oblasti volejbalu už od 90.let 20.století a systém, který se naše děvčata učí, je odzkoušený, spolehlivý a jediné, co je k němu nezbytné je nutnost chodit na tréninky a pracovat na sobě.