ZŠ Janáčkovo náměstí 17 má dlouhou volejbalovou tradici a snažíme se ji udržet. Žáci mohou reprezentovat svou školu na turnajích Volejbalové ligy ZŠ, kterou náš oddíl organizuje a řídí a potom na jednorázovém turnaji Okresního kola volejbalu dívek i chlapců ZŠ, které proběhne pravděpodobně opět v dubnu 2019. Reprezentanti se mohou na turnaje ZŠ připravovat v rámci tréninků našeho oddílu.

První kolo Volejbalové ligy ZŠ proběhne v Krnově, na hale ZŠ Janáčkovo náměstí 17 od 9:00. Naši reprezentanti se tam budou připravovat a učit, aby měli vyšší šanci prodloužit sérii medailí a úspěchů pro naši školu v dubnu 2019. 

Shlédněte naši tradici na fotodokumentaci (viz níže). Doposud má naše škola v letech 2014 - 2018 celkem sedm medailí, z toho 4 zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou z okresních kol a jednu stříbrnou z krajského kola (dvojnásob ceněná). 

Historie naší školy v oblasti Volejbalových turnajů ZŠ je velmi bohatá. Série medailí a úspěchů začala v roce 2014, kdy naši hoši poprvé získali zlato.

Děvčata navázala na úspěch hochů a získala zlatou pozici hned v roce 2015. Postup do krajského kola potěšil, ale na medaili to nestačilo.

Naše nejúspěšnější chlapecká sestava přišla v roce 2015. Obhájili zlato z loňska na okresním kole. ZŠ Janáčkovo náměstí tak dosáhla na ZLATÝ DOUBLE - dívky i kluci zlatíve stejném roce. Chlapci uspěli i na krajském kole ve stejném roce a získali tam stříbrnou medaili.

Naše nejusměvavější sestava z roku 2016 dokázala získat opět zlatou medaili a dokončit tak pro naši školu ZLATÝ HATTRICK - tři zlata pro naši školu ve třech letech. Na obrázku děvčata zaznamenala stav po finálovém zápase - výhra byl opravdu drtivá.

V roce 2017 děvčata přišla o 3 nejlepší hráčky během jednoho soustředění díky sérii zranění a tak získala "pouze" bronzové medaile. Ve finále opět drtivou výhrou (viz stav na fotce)potvrdily, že volejbal na naší škole má svou tradici pevně zakotvenou.

V roce 2018 poprvé postavila naše škola dva týmy - tedy "A" a "B". Tento zásadní krok v počtu hráčů volejbalu na naší škole podpořily dívky týmu "A" ziskem stříbrné medaile a prodloužením medailové série.