ZŠ Janáčkovo náměstí 17 má dlouhou volejbalovou tradici a snažíme se ji udržet. Žáci mohou reprezentovat svou školu na turnajích Volejbalové ligy ZŠ, kterou náš oddíl organizuje a řídí a potom na jednorázovém turnaji Okresního kola volejbalu dívek i chlapců ZŠ, které proběhne pravděpodobně opět v dubnu 2019. Reprezentanti se mohou na turnaje ZŠ připravovat v rámci tréninků našeho oddílu.

Nejbližší turnaj Volejbalové ligy ZŠ proběhne 10.3. na hale ZŠ Janáčkovo náměstí, a hrají zde všechny týmy Slezské Orlice, od "A" po "D". 

Druhé kolo Volejbalové ligy pro náš oddíl silně poznamenal fakt, že jsme ten den skládali 6 týmů do více soutěží. I proto týmy "A" a "B" sestoupily do skupiny "B", kde už máme "C" a "D". Stejně jsme v pro tento víkend vytvořili další rekord - Orlice ten den postavila 6 týmů a zvládla extrémně náročný víkend. Velké poděkování i všem organizátorům, trenérům a rodičům, kteří nám moc pomohli. 

První kolo Volejbalové ligy ZŠ proběhlo na hale ZŠ Janáčkovo náměstí 25.11.2018. Celkem se sešlo 25 hráčů našeho oddílu, z toho více než 80% žáci ZŠ Janáčkovo náměstí 17, a rozhodně nám ostudu neudělali. Naše "B" (v modrém) skončilo na 2.místě, "A" (v černém) na třetím a "C" s "D" (oba ve žlutém) patřilo k nejbojovnějším (a suverénně nejhlasitějším) na celé hale. Celkově se ligy účastní 9 týmů, náš oddíl staví 4, TJ Krnov 2 týmy, Rýmařov, Vrbno pod Pradědem a Bruntál každý jeden.n tým. 

Shlédněte naši tradici na fotodokumentaci (viz níže). Doposud má naše škola v letech 2014 - 2018 celkem sedm medailí, z toho 4 zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou z okresních kol a jednu stříbrnou z krajského kola (dvojnásob ceněná).

Historie naší školy v oblasti Volejbalových turnajů ZŠ je velmi bohatá. Série medailí a úspěchů začala v roce 2014, kdy naši hoši poprvé získali zlato.

Děvčata navázala na úspěch hochů a získala zlatou pozici hned v roce 2015. Postup do krajského kola potěšil, ale na medaili to nestačilo.

Naše nejúspěšnější chlapecká sestava přišla v roce 2015. Obhájili zlato z loňska na okresním kole. ZŠ Janáčkovo náměstí tak dosáhla na ZLATÝ DOUBLE - dívky i kluci zlatíve stejném roce. Chlapci uspěli i na krajském kole ve stejném roce a získali tam stříbrnou medaili.

Naše nejusměvavější sestava z roku 2016 dokázala získat opět zlatou medaili a dokončit tak pro naši školu ZLATÝ HATTRICK - tři zlata pro naši školu ve třech letech. Na obrázku děvčata zaznamenala stav po finálovém zápase - výhra byl opravdu drtivá.

V roce 2017 děvčata přišla o 3 nejlepší hráčky během jednoho soustředění díky sérii zranění a tak získala "pouze" bronzové medaile. Ve finále opět drtivou výhrou (viz stav na fotce)potvrdily, že volejbal na naší škole má svou tradici pevně zakotvenou.

V roce 2018 poprvé postavila naše škola dva týmy - tedy "A" a "B". Tento zásadní krok v počtu hráčů volejbalu na naší škole podpořily dívky týmu "A" ziskem stříbrné medaile a prodloužením medailové série.