ZŠ Janáčkovo náměstí 17 má dlouhou volejbalovou tradici a snažíme se ji udržet. Žáci mohou reprezentovat svou školu na turnajích Volejbalové ligy ZŠ, kterou náš oddíl organizuje a řídí a potom na jednorázovém turnaji Okresního kola volejbalu dívek i chlapců ZŠ, které proběhne pravděpodobně opět v dubnu 2019. Reprezentanti se mohou na turnaje ZŠ připravovat v rámci tréninků našeho oddílu.

Čeká nás finále Volejbalové ligy ZŠ, které proběhne 5.5. na naší domácí hale ZŠ Janáčkovo náměstí 17 pro všechny týmy. 

Chlapecký tým školní reprezentace získal na okresním kole bronz a prodloužil tak medailovou řadu naší školy o další rok nepřetržitě od roku 2014!! Gratulujeme. Smutným prvenstvím se do historie školních turnajů zapíšou dívky, které doplatily na nesmyslné rozdělení v základní skupině, kde se sešly hned 3 plánovaní finalisté. Nadějný tým díky tomu nepostoupil do semifinále a poprvé od roku 2015 jsou dívky bez medailí. 

Třetí kolo proběhlo 10.3. na dvou místech. V Bruntálu skupina A a v Krnově skupina B. Krnovský turnaj byl výjimečný tím, že zde hrála jen družstva Orlice, která se sešla v jedné skupině. Celý turnaj měl tak velmi silnou příchuť tréninku, formální stránka šla stranou. Přesto byl k vidění chvílemi zajímavý volejbal a výsledky byly očekávané - vyhrálo "B", těsně za ním skončilo "A", třetí bylo "D" a poslední "C".

Druhé kolo Volejbalové ligy pro náš oddíl silně poznamenal fakt, že jsme ten den skládali 6 týmů do více soutěží. I proto týmy "A" a "B" sestoupily do skupiny "B", kde už máme "C" a "D". Stejně jsme v pro tento víkend vytvořili další rekord - Orlice ten den postavila 6 týmů a zvládla extrémně náročný víkend. Velké poděkování i všem organizátorům, trenérům a rodičům, kteří nám moc pomohli.

První kolo Volejbalové ligy ZŠ proběhlo na hale ZŠ Janáčkovo náměstí 25.11.2018. Celkem se sešlo 25 hráčů našeho oddílu, z toho více než 80% žáci ZŠ Janáčkovo náměstí 17, a rozhodně nám ostudu neudělali. Naše "B" (v modrém) skončilo na 2.místě, "A" (v černém) na třetím a "C" s "D" (oba ve žlutém) patřilo k nejbojovnějším (a suverénně nejhlasitějším) na celé hale. Celkově se ligy účastní 9 týmů, náš oddíl staví 4, TJ Krnov 2 týmy, Rýmařov, Vrbno pod Pradědem a Bruntál každý jeden.n tým. 

Shlédněte naši tradici na fotodokumentaci (viz níže). Doposud má naše škola v letech 2014 - 2018 celkem sedm medailí, z toho 4 zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou z okresních kol a jednu stříbrnou z krajského kola (dvojnásob ceněná).

Historie naší školy v oblasti Volejbalových turnajů ZŠ je velmi bohatá. Série medailí a úspěchů začala v roce 2014, kdy naši hoši poprvé získali zlato.

Děvčata navázala na úspěch hochů a získala zlatou pozici hned v roce 2015. Postup do krajského kola potěšil, ale na medaili to nestačilo.

Naše nejúspěšnější chlapecká sestava přišla v roce 2015. Obhájili zlato z loňska na okresním kole. ZŠ Janáčkovo náměstí tak dosáhla na ZLATÝ DOUBLE - dívky i kluci zlatíve stejném roce. Chlapci uspěli i na krajském kole ve stejném roce a získali tam stříbrnou medaili.

Naše nejusměvavější sestava z roku 2016 dokázala získat opět zlatou medaili a dokončit tak pro naši školu ZLATÝ HATTRICK - tři zlata pro naši školu ve třech letech. Na obrázku děvčata zaznamenala stav po finálovém zápase - výhra byl opravdu drtivá.

V roce 2017 děvčata přišla o 3 nejlepší hráčky během jednoho soustředění díky sérii zranění a tak získala "pouze" bronzové medaile. Ve finále opět drtivou výhrou (viz stav na fotce)potvrdily, že volejbal na naší škole má svou tradici pevně zakotvenou.

V roce 2018 poprvé postavila naše škola dva týmy - tedy "A" a "B". Tento zásadní krok v počtu hráčů volejbalu na naší škole podpořily dívky týmu "A" ziskem stříbrné medaile a prodloužením medailové série.