ZŠ Janáčkovo náměstí 17 a volejbal
Přehled za rok 2018/2019

Česko polský turnaj 18. 5. 2019

Sezóna dlouhodobých soutěží skončila turnajem 5.5. Ale naše hráče ještě čekala poslední jednorázová akce. V pořadí již třetí česko-polský turnaj starších a mladších hráčů i hráček proběhl v rekordním počtu 173 účastníků. Naši nejmladší kluci získali poprvé v historii první místo, když zdolali oba soupeře z Polska i z Ostravy. Poprvé se na turnaji představil tým budoucích kadetek. Krásný finálový boj předvedly naše mladší žačky, které si doslova vydobyly druhé místo v infarktovém tie-breaku. Velké poděkování patří nejen hráčům a hráčkám, ale také rozhodčím a organizátorům, kteří opět museli pořádně zabrat, aby tento mamutí turnaj dobře dopadl. 

Atmosféru zápasu si můžete vychutnat zde: 

https://www.youtube.com/watch?v=52SiA3YJivQ 

https://www.youtube.com/watch?v=Ok3PBPthH4A

Volejbalová liga ZŠ skončila překrásným turnajem.

V neděli 5. 5. 2019 na hale ZŠ Janáčkovo náměstí proběhl finálový turnaj Volejbalové ligy ZŠ. Turnaje se účastnilo všech devět týmů (Rýmařov, Bruntál, Vrbno pod Pradědem, Krnov - 2 týmy a VO Slezská Orlice - 4 týmy). Atmosféra byla překrásná, dary chutné, medaile zářivé. Vše podtrhl nezvyklý nástup, ke kterému hrál SAH. Nedělní turnaj vyhrála tým VO Slezská Orlice "A" a celkové bodování za celý rok dopadlo takto: 1. místo - TJ Krnov, 2. místo VO Slezská Orlice "A", 3. místo - Bruntál. Děkuji všem účastníkům, organizátorům, pomocníkům, rodičům a trenérům za hladký průběh sezóny a městu Krnov za finanční podporu.

Chlapecký tým školní reprezentace získal na okresním kole bronz a prodloužil tak medailovou řadu naší školy o další rok nepřetržitě od roku 2014!! Gratulujeme. Smutným prvenstvím se do historie školních turnajů zapíšou dívky, které doplatily na nesmyslné rozdělení v základní skupině, kde se sešly hned 3 plánovaní finalisté. Nadějný tým díky tomu nepostoupil do semifinále a poprvé od roku 2015 jsou dívky bez medailí. 

Třetí kolo proběhlo 10.3. na dvou místech. V Bruntálu skupina A a v Krnově skupina B. Krnovský turnaj byl výjimečný tím, že zde hrála jen družstva Orlice, která se sešla v jedné skupině. Celý turnaj měl tak velmi silnou příchuť tréninku, formální stránka šla stranou. Přesto byl k vidění chvílemi zajímavý volejbal a výsledky byly očekávané - vyhrálo "B", těsně za ním skončilo "A", třetí bylo "D" a poslední "C".

Druhé kolo Volejbalové ligy pro náš oddíl silně poznamenal fakt, že jsme ten den skládali 6 týmů do více soutěží. I proto týmy "A" a "B" sestoupily do skupiny "B", kde už máme "C" a "D". Stejně jsme v pro tento víkend vytvořili další rekord - Orlice ten den postavila 6 týmů a zvládla extrémně náročný víkend. Velké poděkování i všem organizátorům, trenérům a rodičům, kteří nám moc pomohli.

První kolo Volejbalové ligy ZŠ proběhlo na hale ZŠ Janáčkovo náměstí 25.11.2018. Celkem se sešlo 25 hráčů našeho oddílu, z toho více než 80% žáci ZŠ Janáčkovo náměstí 17, a rozhodně nám ostudu neudělali. Naše "B" (v modrém) skončilo na 2.místě, "A" (v černém) na třetím a "C" s "D" (oba ve žlutém) patřilo k nejbojovnějším (a suverénně nejhlasitějším) na celé hale. Celkově se ligy účastní 9 týmů, náš oddíl staví 4, TJ Krnov 2 týmy, Rýmařov, Vrbno pod Pradědem a Bruntál každý jeden.n tým. 

Shlédněte naši tradici na fotodokumentaci (viz níže). Doposud má naše škola v letech 2014 - 2018 celkem sedm medailí, z toho 4 zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou z okresních kol a jednu stříbrnou z krajského kola (dvojnásob ceněná).

Historie naší školy v oblasti Volejbalových turnajů ZŠ je velmi bohatá. Série medailí a úspěchů začala v roce 2014, kdy naši hoši poprvé získali zlato.

Děvčata navázala na úspěch hochů a získala zlatou pozici hned v roce 2015. Postup do krajského kola potěšil, ale na medaili to nestačilo.

Naše nejúspěšnější chlapecká sestava přišla v roce 2015. Obhájili zlato z loňska na okresním kole. ZŠ Janáčkovo náměstí tak dosáhla na ZLATÝ DOUBLE - dívky i kluci zlatíve stejném roce. Chlapci uspěli i na krajském kole ve stejném roce a získali tam stříbrnou medaili.

Naše nejusměvavější sestava z roku 2016 dokázala získat opět zlatou medaili a dokončit tak pro naši školu ZLATÝ HATTRICK - tři zlata pro naši školu ve třech letech. Na obrázku děvčata zaznamenala stav po finálovém zápase - výhra byl opravdu drtivá.

V roce 2017 děvčata přišla o 3 nejlepší hráčky během jednoho soustředění díky sérii zranění a tak získala "pouze" bronzové medaile. Ve finále opět drtivou výhrou (viz stav na fotce)potvrdily, že volejbal na naší škole má svou tradici pevně zakotvenou.

V roce 2018 poprvé postavila naše škola dva týmy - tedy "A" a "B". Tento zásadní krok v počtu hráčů volejbalu na naší škole podpořily dívky týmu "A" ziskem stříbrné medaile a prodloužením medailové série.